Make Space

Přemýšlíte nad tím, jak vytvořit skutečně kreativní prostředí a podnítit tak nové nápady a inovace? Pak si rozhodně přečtěte tuto zajímavou knížku.

Na tuto knihu jsem se poměrně dlouho připravoval. Četl jsem o ní několik recenzí a protože mě právě dané téma zajímalo, rozhodl jsem se jí koupit.

Kniha nabízí pohled do toho, jak udělat kreativní prostředí, zasedací místnosti, celý prostor kanceláře tak, aby se v něm lidem dobře spolupracovalo, efektivně fungovala skupinová dynamika a všichni měli k dispozici všechny potřebné nástroje. Kniha není jen o tom, jak si uspořádat zasedačky, je to vůbec i o celé atmosféře.

Tato kniha je založená na práci na d.shool v rámci Stanfordské univerzity. Snaží se ukázat, jak vlastně využít prostor pro zažehnutí kreativity. Jako praktickou příručku ji může využít kdokoliv, kdo potřebuje vytvořit nové prostory nebo kdokoliv kdo potřebuje upravit prostory již existující.

V knize najdete informace o:

  • Nástrojích, tedy jak například udělat flexibilní nábytek, přesouvatelné kreslicí zdi, atp.
  • Situacích, tedy jak různé nastavení a scénáře pomohou v rámci kreativních aktivit
  • Případových studiích, tedy různých reálných příkladech,
  • Šablonách, tedy frameworks pro pochopení, plánování a budování kreativních prostředí

Ale take různé postřehy a tipy.

Z mého pohledu je to unikátní knížka v tom, jak aktivovat kreativitu, spolupráci a vytvářet tak nové nápady. Je hodně praktická, takže do ní budete moct kdykoliv podle potřeby nahlédnout.

Napsat komentář