Lean UX

Lean UX je novým přístupem k interakčnímu designu. Přečtěte si, jak využít tento přístup v agilním prostředí, jak šetřit náklady a čas při tvorbě produktů.

Lean UX

Lean UX přístup k interakčnímu designu je šitý na míru pro dnešní webovou realitu. Hlavní propagátor Jeff Gothelf vás v této knize od základů naučí cenné Lean UX přístupy, taktiky a techniky – jak rychle experimentovat s designovými nápady, ověřovat je se skutečnými uživateli a neustále přizpůsobovat váš design podle toho, co se naučíte.

Tento přístup se inspiroval v Lean a Agile vývojových teoriích a umožní vám se více zaměřit na aktuální návrh než na dodávané výsledky (např. prototypy). Tato kniha vám ukáže, jak úzce spolupracovat s ostatními členy týmu, získat co nejdříve a co nejčastěji zpětnou vazbu. Naučíte se vést design v co nejkratších a opakujících se cyklech a jak co nejlépe posoudit, co je nejlépe funguje pro váš byznys a uživatele.

  • Zaměřte svůj pohled na problém, který řešíte a zaměřte svůj tým na ty správné výsledky.
  • Zapojte své designérské nástroje do zbytku produktového týmu.
  • Sdílejte své postřehy se svým týmem co nejdříve.
  • Začleňte hlas zákazníků a uživatelů napříč celým vývojovým cyklem.
  • Udělejte svůj tým více produktivní: spojte Lean UX s agilní metodikou Scrum.
  • Pochopte organizační změny nutné pro zapojení Lean UX.

Ať už váš tým vývojářů využívá Kanban nabo Scrum, jako designér se musíte do těchto metodik efektivně zapojit. Ze svých zkušeností UX designéra ve start-upu využívajících agilních metodik mohu totu knihu jen doporučit.

Napsat komentář