How Design Makes the World

Zajímá vás, co je design, jak o něm přemýšlet a jaký vliv má na lidi a společnost? Pak si určitě přečtěte tuto skvělou knížku.

How Design Makes the World

Cokoliv co používáme – od naší domácnosti až po náš chytrý telefon, od dálnice po supermarkety – bylo někým navrženo. Co vlastně udělali správně? Co se jim nepovedlo? A jak se z toho můžeme poučit a zlepšit tak naše životy?

V této knize Scott Berkun ukazuje jak designéři (od softwarových vývojářů až po plánovače měst) ve své práci uspěli nebo co se jim nepodařilo. Na různých příkladech z různých aspektů našich životů ukazuje, jak nám design pomáhá nebo naopak věci ztěžuje. Zároveň také nabízí pohled jak o světě kolem nás přemýšlet.

V této knize najdete myšlenky ohledně toho, jak bychom měli přemýšlet a zároveň pokládat ty správné otázky. Kniha nám tak pomůže lépe chápat design a lépe o něm přemýšlet.

„Všichni v tech světe ví, že potřebují design, ale pouze pár lidí chápe co design je a jak jim pomůže uspět. Scott Berkun osvětluje jak problém, tak i řešení. Je to skvělá kniha.“

Alan Cooper, ředitel společnosti Cooper a autor knihy About Face 3

Napsat komentář