Forms that Work

Návrh formulářů lidé často podceňují a často se z nich stávají největší komplikace webových stránek. V této knize se dočtete, jak správně formuláře navrhovat.

Forms that Work

Formuláře jsou všude na Internetu – pro registraci a komunikaci, pro obchod i pro vládu. Dobré formuláře vytvářejí spokojenější zákazníky, lepší data a snižují náklady na podporu. Špatné formuláře plní databáze organizací nepřesnostmi a duplicitami a také mohou velice často způsobit ztrátu zákazníků.

Navrhnout dobrý formulář je mnohem složitější, než si lidé často myslí. Jarrett a Gaffney ale přišli se záchranou v podobě této knížky, ve které jasně vysvětlují, jak navrhovat webové formuláře. Knížka je plná obrázků a příkladů a snaží se vést čtenáře k tomu, jak definovat požadavky, jak psát otázky, kterým budou lidé rozumět a chtít na ně opovědět, jak se vypořádat s instrukcemi, chybami, atp.

Tato kniha mimo jiné nabízí:

  • Osvědčené a praktické rady, díky kterým se vyhnete různým nástrahám a vytvoříte tak hezké, efektivní a rentabilní formuláře.
  • Neocenitelné návrhové vzory, tipy a triky, které vám zajistí přesnější informace a spokojené zákazníky.
  • Desítky různých příkladů – od detailů v podobě zarovnání popisků, povinných polí, atp. až po visuální design samotnýc formulářů v podobě gridů, použití barev, atp.

Stále velice užitečná knížka pro přístup k návrhu formulářům. Obsahuje zajímavé rady a ověřené tipy, které Vám pomohou s návrhem jednodušších a lepších formulářů.

Napsat komentář