Designing with the Mind in Mind

Kniha na konkrétních příkladech ukazuje spojení principů psychologie a principů návrhu UI – čím demonstruje, jak má vypadat jasné a pochopitelné UI.

Designing with the Mind in Mind

První návrháři uživatelského rozhraní byli vyškolení v kognitivní psychlogii, z nichž vychází pravidla pro návrh UI. Jak se tato oblast vyvíjí, z mnoha různých oborů přichází další designeři.

Dnešní praktici mají dost zkušeností v návrhu UI, které jsou postaveny na pravidlech návrhu, ale je důležité, aby pochopili psychologii, která se za těmito pravidly skrývá a mohli je efektivně uplatňovat.

Kniha Designing with the Mind in Mind poskytuje návrhářům dostatek pozadí z percepční a kognitivní psychlogie návrhová pravidla smysluplněji než jen posloupný seznam pravidel:

  • Praktické všeobjímající zdroje o pravidlech návrhu uživatelského rozhraní s popisem proč, kdy a jak je uplatnit.
  • Kniha poskytuje dostatek pozadí pro rozhodování a uvažování nad návrhovými pravidly, pomocí kterých mohou designeři učinit rozhodnutí v každém projektu.
  • Dává praktikům tolik potřebný vhled pro jasná návrhová rozhodnutí, když se potýkají s nutností kompromisu, časovým omezením nebo omezenými zdroji.

„Vezměte základy principů psychologie. Znázorněte je. Zkombinujte je se základními principy designu. Lehce je promíchejte a čtěte denně, dokud neskončíte. Upozornění: tato směs je návyková.“

Don Norman, autor knihy Design of Everyday Things

Napsat komentář