Cheatstorming

Chcete vymyslet nějaké zajímavé řešení, ale nechcete znovu vymýšlet kolo a chtěli byste spíš využít existujících nápadů? Pak zkuste využít tuto metodu.

Metoda už svým názvem trochu napovídá tomu, o čem vlastně je. Oproti jiným metodám nemusíte složitě vymýšlet nové nápady s využitím metod různých metod brainstormingu nebo jiných ideačních technik. Budete moct využít již existující nápady, které vymyslel už někdo před vámi a ty nápady využít jako základ pro přemýšlení.

Jak na to

Myšlenka této metody vychází z toho, že často při brainstormingu vzniknout hromady zajímavých nápadů, kde se pouze hrstka implementuje. Lidé pak udělají další brainstorming aby přišli na další nápady a opět jich hodně vytvoří a hodně zahodí.

Cheatstorming ale tyto nápady bere jako základ a fakt, že není potřeba generovat nápady nové. Na dost otázek již bylo před tím zodpovězeno a jde v podstatě o to vybrat z již vytvořených nápadů.

Princip je tedy velice jednoduchý – předpokladem je, že jste máte již nějaké nápady z dřívějška, takže:

  • Nápady si připravíte a proberete s ostatními
  • Pomocí puntíkového hlasování vyberete určitý počet nápadů, se kterými budete dále pracovat. Záleží na vás, může to být 3-5, ale klidně i 10. Záleží na tom, kolik máte prostoru.

Není potřeba generovat nové nápady, využijte ty, které jste již vytvořili. Alternativou také je možnost analyzovat konkurenci a vybrat nějaké jejich řešení jako nápady a vstup pro výběr.

Reference

Napsat komentář