Braindump

Hledáte způsob, jak s kolegy rychle přijít s novými nápady na řešení určitého problému, ale nevíte, jak budou lidé reagovat na nápady ostatních? Pak zkuste tuto skvělou metodu, která je velice podobná klasickému Brainstormingu.

Pokud potřebujete získat nějaké nová a zajímavé nápady, můžete skvěle využít metodu Brainstormingu. Může se vám ale objevit problém v tom, že ne všichni lidé se do přemýšlení zapojí – jsou prostě trochu tišší povahy (nebo jsou trochu více skromní, atp.)

Můžete tedy využít metodu Braindump, která je brainstormingu velice podobná, ale místo společného vymýšlení lidé „sepisují“ své nápady jednotlivě. Každý tedy dostane možnost se vyjádřit.

Jak na to

Tato metoda se hodí pro vymýšlení nových nápadů, tedy jako Brainstorming, můžete tedy postupovat právě podle jeho pravidel. Vlastně jen s tím rozdílem, že:

  • Místo společného přemýšlení lidem rozdáte lístečky či papíry a oni na ně budou psát své nápady.
  • Po určité době – například 10 minutách (čas si ideálně domluvte s účastníky podle toho, jak moc mají zkušeností s brainstormingem) – každý člověk jednotlivé nápady představí ostatním.
  • O nápadech nevedete diskuzi.

Když se vám objeví stejné nápady vícekrát, můžete je spojit dohromady. A ve finále můžete hlasovat pro prioritizaci těch nejlepších nápadů, stejně jako u klasického Brainstormingu.

Nástroje

Pokud chcete dělat brainstorming online (nebo například digitalizovat vaše nápady), můžete k tomu využít například tyto nástroje:

Reference

Napsat komentář